Aktualności

Młodzi gniewni... poznaj historię marki Złotnicki

Przede wszystkim chcieliśmy podziękować, wszystkim klientom, którzy w historii istnienia naszej firmy skorzystali z jej usług. Niezależnie od skali zlecenia proszę być pewnym że pierwiastek każdej realizacji odcisnął się na naszym doświadczeniu, umiejętnościach, sprzęcie budując markę Złotnicki.

W 1996 r. właściciel firmy- Pan Rafał Złotnicki z kapitałem dosłownie- studenckim, kupuje pierwsze auto bagażowe marki ŻUK. W tym czasie studiuje i jednocześnie w wolnych chwilach łapie kursy z tzw. TAXI bagażowego. Nawiązuje również pierwszą współpracę ze sklepami meblowymi, które zlecały transport zakupionych towarów. Metody pakowania, sposób transportu, przenoszenia i załadunku towarów wykorzystywane przy tej współpracy to know-how zaczerpnięte przy pierwszych realizacjach w niemieckiej firmie.

„Podczas realizacji zleceń w Niemczech, poznałem wiele tajników ciężkiej pracy, sposobu noszenia dóbr osobistych, prawidłowego zabezpieczania mebli w autach do transportu. To właśnie tam po raz pierwszy widziałem kartony na odzież wiszącą oraz na rzeczy osobiste, wypełniacze styropianowe oraz wiele innych rozwiązań jakie do dziś są wykorzystywane w naszej firmie.”

Choć firma Złotnicki jest przedsiębiorstwem ze 100% polskim kapitałem, to procedury działania zostały zaczerpnięte i wdrożone z niemieckich wzorów. Z uwagi na to że jakość realizacji zleceń niczym nie ustępowała niemieckim-bliźniaczym firmom, to nie było przeszkód aby nazwa firmy była pochodną nazwiska właściciela.

W 1999 roku podstawowym środkiem realizacji zleceń staje się Mercedes meblowy 308. Firma również z małej działalności staje się przedsiębiorstwem z biurem, handlowcami i kierowcami. Również kadra pracowników odpowiedzialnych za to co najważniejsze w firmie przeprowadzkowej, czyli pracę fizyczną, okazuje się zespołem zgranych i bardzo sympatycznych ludzi. To właśnie ten zespół wniósł do rozwoju firmy Złotnicki naprawdę dużo.

Kolejne lata 2001 i 2003 to prawdziwy przełom. Pojawiają się kolejne samochody oraz współpraca z firmą Coca-Cola. W głównej mierze jest to transport i montaż urządzeń chłodniczych. To w tym czasie firma uzyskała dofinansowanie z Urzędu Pracy na nowe stanowiska pracy, co pozwoliło rozwinąć flotę pojazdów oraz całą firmę.

W następnych latach cyklicznie rozbudowywany był park samochodowy oraz pojawiły się pojazdy przeznaczone do ruchu międzynarodowego. Dzięki nowym możliwościom zaczynamy obsługiwać firmy wielooddziałowe co do dnia dzisiejszego jest jednym z podstawowych źródeł dochodu firmy. W 2007 r. został otwarty odział w Gdańsku, a w 2008 w Częstochowie i Katowicach. Swoje usługi w Warszawie wzmocniliśmy otwierając tam oddział w 2011r. W takiej postaci firma Złotnicki funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Niemniej na skutek coraz częstszego zapotrzebowania na transport ciężki, linii technologicznych i zakładów produkcyjnych otwarta zostaje nowa- niezależna marka przenoszeniemaszyn.com.pl, która w zaledwie kilka miesięcy pozyskuje bardzo intratne zlecenia i uzyskuje pełną płynność finansową i bezpieczeństwo organizacyjne.

 
« powrót